Miednoje - policyjny Katyń

Data publikacji 26.06.2017

Po raz kolejny odwiedził naszą szkołę Artur - przyjaciel samorządu szkolnego słuchaczy. Artur od 2005 roku należy do fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jest osobą bardzo towarzyską, lubi żartować, uczy się języka angielskiego, ale jego zainteresowania to również historia Polski. Nieodłącznym elementem przyjaźni jest udział Artura w wernisażach i wystawach prac twórców w szkolnej Galerii Sztuk „Akwarium”. Tym razem Artur, wraz z mamą, mogli obejrzeć wystawę fotograficzną Aleksandra Załęskiego „Na nieludzkiej ziemi – Charków, Miednoje, Katyń” obrazującej ekshumacje wziętych do niewoli sowieckiej w 1939 roku i rozstrzelanych w 1940 roku policjantów i oficerów Wojska Polskiego.

Wojciech Thiel