Tęczowa kraina - na niebiesko

Data publikacji 30.03.2017

Początek wiosny wiąże się ze wzmożonym działaniem prewencyjnym Policji w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w poruszaniu się po drogach publicznych. Jednym z elementów tych działań są pogadanki w szkołach i przedszkolach prowadzone przez policjantów.

W minionym tygodniu przedstawiciele samorządu szkolnego słuchaczy pilskiej Szkoły Policji odwiedzili Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Tęczowa Kraina” w Pile i przeprowadzili pogadankę na temat podstaw ruchu drogowego. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. o pracy polskiej Policji, a także o zasadach zachowania się na drodze i właściwym zachowaniu w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą. Niepowtarzalne emocje wśród przedszkolaków wywołał pokaz przedmiotów używanych w pracy policjanta ruchu drogowego oraz symulacja kierowania ruchem przez policjanta, w której również uczestniczyły dzieci.

Dziękując za wspaniałą zabawę i niepowtarzalne wrażenia, dzieci zaśpiewały piosenkę i obdarowały policjantów pięknymi laurkami.

Wojciech Thiel