Mikołajkowa wizyta

Grudzień kojarzy nam się przede wszystkim z mikołajkami i świętami Bożego Narodzenia. W tym okresie od wielu lat wolontariusze samorządu szkolnego oraz kadry dydaktycznej Szkoły odwiedzają pacjentów dziecięcego oddziału w pilskim szpitalu. Ta idea nabiera szczególnego znaczenia w okresie przedświątecznym, kiedy z różnych przyczyn zdrowotnych dzieci znajdują się w szpitalu.

W trakcie wczorajszej wizyty, policjanci przekazali dzieciom z oddziału dzieci starszych i oddziału dzieci młodszych upominki w postaci pluszowych maskotek, słodyczy, odblasków, książek, kolorowanek oraz materiałów plastycznych. W szpitalnej świetlicy policjanci z dziećmi zorganizowali wspólną zabawę, na zakończenie której słuchacze życzyli młodym pacjentom powrotu do zdrowia oraz samych radosnych chwil i codziennego uśmiechu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zbierania upominków dla dzieci.

Wojciech Thiel

• Wolontariusze z prezentami