HDK NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA

Data publikacji 19.11.2021

Do 20 grudnia potrwa krwiodawcza akcja służb mundurowych organizowana dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie adresowane jest m.in. do pracowników i funkcjonariuszy Policji, dlatego nie mogło w nim zabraknąć naszej Szkoły!

To już X – jubileuszowa edycja HDK NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA organizowana przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. W tym roku przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Z tej okazji koordynator krwiodawstwa w Szkole, asp. szt. Grzegorz Staszczyk przy wparciu Samorządu Słuchaczy zorganizował akcję krwiodawstwa. Grupa 33 wolontariuszy – słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, w ramach kontynuacji przedmiotowego przedsięwzięcia, oddała prawie 13 litrów krwi.

Akcja przeprowadzona została wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W jej trakcie zebrano dodatkowo słodycze, które w Mikołajki trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica. Jesteśmy niezmiernie dumni, że młodzi policjanci nie tylko starają się sumiennie wywiązywać z obowiązków podczas zajęć dydaktycznych, ale również dzieląc się „cząstką siebie”, ratują życie wielu ludzi.

WP/M.Pałys

Plakat promujący akcję krwiodawstwa. W głównej części plakatu kontur Polski wraz z kroplą krwi i linią oznaczającą bicie serca. Napis „Nasza Krew Nasza Ojczyzna”

• Umundurowana policjantka w trakcie oddawania krwi
  • Pielęgniarka i umundurowany policjant oddający krew.
  • Policjant umundurowany zapisuje się do udziału w akcji oddawania krwi
  • Umundurowany policjant wraz osobą przeprowadzającą sprawdzającą dokumenty przed oddaniem krwi
  • Umundurowana policjantka w trakcie oddawania krwi
  • Umundurowany policjant w trakcie oddawania krwi