Paka dla Psiaka

Data publikacji 13.07.2016

O tym, że zarówno funkcjonariusze jak i słuchacze Szkoły Policji w Pile często angażują się w różnego rodzaju akcje wolontaryjne wiadomo nie od dziś ...

Paka dla Psiaka O tym, że zarówno funkcjonariusze jak i słuchacze Szkoły Policji w Pile często angażują się w różnego rodzaju akcje wolontaryjne wiadomo nie od dziś. Organizatorami kolejnej z nich byli słuchacze kursu podstawowego kompanii IV pluton IV, a cała akacja skierowana była do podopiecznych pilskiego schroniska dla zwierząt.
W dniach 04-07.07.2016r. na terenie Szkoły Policji w Pile odbyła się zbiórka rzeczy dla schroniska dla zwierząt Piła - Leszków. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy górujących na liście zbiórki, jak zasygnalizowali pracownicy schroniska, znalazły się brodziki na wodę dla psów, zabawki i karma. W poniedziałek, 11 lipca, przedstawiciele wspomnianego plutonu oraz, koordynująca zbiórkę st. sierż. Magdalena Borowiak, przekazali zebrane datki do schroniska. Udało się zebrać ponad 160 kg karmy, 7 brodzików dla psów i zabawki. Ponadto zakupiono kosztowną, specjalistyczną karmę dla psa chorego na trzustkę.
Wizyta w schronisku okazała się dla wszystkich ogromnym przeżyciem, a spragnione miłości i pieszczot psiaki chętnie bawiły się z darczyńcami. Kilka piesków zostało zabranych na spacer do lasu. Słuchacze zadeklarowali także chęć uczestnictwa w kolejnej edycji mającego odbyć się w sierpniu "biegu na sześć łap".

Paka dla Psiaka Paka dla Psiaka Paka dla Psiaka Paka dla Psiaka

autor: Paulina Politowska