Pusta choinka

Data publikacji 18.12.2014

Przedstawiciele samorządu szkolnego słuchaczy wraz z opiekunem samorządu uczestniczyli w akcji „Pusta choinka”.

Wspomniana inicjatywa miała miejsce w ubiegłą sobotę w pilskiej Galerii Atrium Kasztanowa i została zorganizowana po raz trzeci w naszym mieście z inicjatywy Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej. Uczestniczył w niej zaprzyjaźniony z naszą Szkołą ks. Leonard Zych - dyrektor Centrum Charytatywno - Opiekuńczego Caritas w Pile. Na stojącej w Galerii świątecznej choince zawisło symbolicznych 160 bombek, na których wypisane zostały świąteczne marzenia dzieci z najuboższych rodzin z Piły i Szydłowa. Maluchy zostały wytypowane przez nauczycieli i szkolnych pedagogów. Każdy, kto chciał spełnić choć jedno z dziecięcych marzeń mógł podejść, zdjąć bombkę i dokonać zakupu lub wpłacić odpowiednią kwotę na rzecz wybranego dziecięcego marzenia.

Z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy udało się spełnić kilka marzeń. Były wśród nich prośby o kurtki zimowe, szaliki, rękawiczki, dresy sportowe, plecak, piórnik i przybory szkolne. Do prezentów zostały dołączone gadżety związane z obchodami 60- lecia powołania naszej Szkoły i przekazane na ten szczytny cel przez komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego. Dziękujemy słuchaczom kursów specjalistycznych za zaangażowanie w akcję.

Wojciech Thiel