Zmagania o tytuł Policjanta Służby Kryminalnej Roku 2017

Siedemnaście drużyn stanęło dziś do rywalizacji w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017.

Po uroczystym rozpoczęciu, które miało miejsce na strzelnicy garnizonowej Szkoły Policji w Pile i przedstawieniu założeń dotyczących pierwszej konkurencji, zespoły przystąpiły do pracy na symulowanym miejscu zdarzenia przygotowanym na terenie wspomnianej strzelnicy. Zadaniem grup procesowych (czyli konkursowej drużyny w pełnym, czteroosobowym składzie) było ujawnienie i zabezpieczenie śladów kryminalistycznych w sposób techniczny i procesowy. Ponadto, drużyny miały obowiązek sporządzić protokół oględzin, dokumentację fotograficzną i roboczy szkic miejsca zdarzenia. W trakcie konkurencji sędziowie oraz eksperci, pod okiem przewodniczącego komisji nadzorującej konkurencję, mł. insp. Piotra Trojanowskiego, przyglądali się pracującym funkcjonariuszom.

Popołudniu część drużyn weźmie udział w sprawdzianie umiejętności w strzelaniu dynamicznym. Dla pozostałych drużyny konkurencja ta zostanie przeprowadzona jutro. Również jutro zostanie przeprowadzona kolejna konkurencja - test wiedzy. Ponadto, policjanci nadzorujący pracę dochodzeniowo - śledczą, policjanci dochodzeniowo - śledczy oraz policjanci operacyjno - rozpoznawczy, będą rywalizowali w konkurencji praktycznej - tzw. kazusie. W środę, w godzinach popołudniowych, odbędzie się sprawdzenie umiejętności praktycznych policjantów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Jeszcze dzisiaj zawodnicy poznają cząstkowe wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach.

Uroczyste zakończenie Konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w auli Szkoły Policji w Pile w czwartek, 8 czerwca.

 

Paulina Politowska

  • UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA KONKURSU

  • ODPRAWA PRZED OGLĘDZINAMI

  • OGLĘDZINY

  • STRZELANIE

Powrót na górę strony