Półmaraton policyjny

27. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS'A

W minioną niedzielę, już po raz 27, około 4700 zawodników z Polski i reszty świata stanęło na starcie pilskiego Półmaratonu Philipsa. W tym roku, z uwagi na rekordową liczbę uczestników, po raz pierwszy w historii półmaratonu, wyznaczona została nowa trasa biegu.

Mistrzostwa Polski w Półmaratonie odbyły się w Pile 3 września. W tym roku, po raz trzeci, przy współpracy Szkoły Policji w Pile, w ramach 27. Półmaratonu Philipsa rozegrane zostały zawody Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie, w których udział wzięło 142 policjantów z Polski oraz 16 policjantów z Łotwy, Malty oraz Rumunii. Na trasie biegu Szkołę Policji w Pile reprezentowali: podinsp. Arkadiusz Bajerski, kom. Mateusz Pałys, asp. Artur Pinkowski, sierż. szt. Radosław Słabaczewski, Adam Blajchert, Grzegorz Lewandowski oraz Bartłomiej Olbrycht. Puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych policyjnych biegaczy ufundowane zostały przez: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Szkoły Policji w Pile, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Policjantów oraz Urząd Miasta w Pile. Dodatkowo każdy z uczestników, który ukończył bieg na mecie otrzymał unikatowy medal 27. Półmaratonu Philipsa z sylwetką Leszka Bebło, dwukrotnego olimpijczyka z Barcelony (1992) oraz Atlanty (1996). Warto podkreślić, że jest to już dwunasty medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu, a tradycja ta jest kultywowana od 2006 roku.

3. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Tegoroczny tytuł najlepszej drużyny zagranicznej zdobyła reprezentacja State Police of Latvia w składzie Mackus Anatolijs, Ulgis Davis, Valtere Kitija, Rublis Aigars, Misjuns Jurijs, Stula – Pankoka Irina, Girgensone Liga, a najszybszym policjantem Szkoły Policji w Pile, tradycyjnie, został Mateusz Pałys.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli: Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak – Krzeszewska oraz Prezes Wielkopolskiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA pan Witold Drzażdżyński, Przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów pan Mateusz Przybyłowski, Przewodniczący Zarządu Szkolnego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Szkole Policji w Pile mł. asp. Przemysław Zublewicz.

W sobotę poprzedzającą zawody w Szkole Policji w Pile odbyło się spotkanie zagranicznych uczestników Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie z Komendant Szkoły insp. Beatą Różniak – Krzeszewską. Goście, podczas swojego pobytu w Pile, mogli również skorzystać z nowoczesnego kompleksu sportowego Szkoły, na co dzień dostępnego dla jej słuchaczy.