Sukces łotewskich policjantów - Półmaraton policyjny - Szkoła Policji w Pile

Półmaraton policyjny

Sukces łotewskich policjantów

Pięcioosobowa grupa łotewskich policjantów: Irina Stula Pankoka, Beate Labinska, Gunars Kegis, Jurijs Macuks oraz Intars Opolais, godnie zaprezentowała ...

Sukces łotewskich policjantówPięcioosobowa grupa łotewskich policjantów: Irina Stula Pankoka, Beate Labinska, Gunars Kegis, Jurijs Macuks oraz Intars Opolais, godnie zaprezentowała się podczas 25. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS, który odbył się w Pile w dniu 6 września. Spośród 3,5 tysiąca zawodników, ponad 150 stanowiły osoby, które na co dzień noszą policyjny mundur. Tak liczna grupa funkcjonariuszy stanęła na starcie tego biegu, rywalizując w klasyfikacji indywidualnej o puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, natomiast w klasyfikacji drużynowej - o puchary ufundowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, które uhonorowało również nagrodami najlepszych policjantów oraz drużynę.

Pewnego rodzaju nowością w tym roku był udział w zmaganiach funkcjonariuszy spoza Polski. Analizując wyniki Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie, można jednoznacznie stwierdzić, że zaledwie 5-osobowa reprezentacja Łotewskiej Policji, bardzo mocno zaakcentowała swój udział w tegorocznych zawodach.
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii kobiet na pierwszym miejscu wśród funkcjonariuszek linię mety minęła Irina STULA PANKOKA z czasem 1:27:24, natomiast jej kolega - Gunars KEGIS uplasował się na trzecim stopniu podium w kategorii mężczyzn z czasem 1:16:47. Reprezentacja łotewskiej Policji (Latvijas Valsts Policija) z łącznym czasem 4:05:11 triumfowała również w klasyfikacji drużynowej tego pucharu, wyprzedzając reprezentację Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu blisko o 6 minut.

Podczas krótkiego pobytu w naszym kraju, Region IPA przy Szkole Policji w Pile zaprosił łotewskich kolegów do odwiedzenia Szkoły. W trakcie spotkania z Zastępcą Komendanta insp. Piotrem Gacą, zapoznali się oni z ogólnym systemem kształcenia realizowanym w polskiej Policji, a także z bazą szkoleniową, w tym z nowoczesnym kompleksem sportowym, jaki mają do dyspozycji słuchacze pilskiej placówki.

Wyniki Otwartego Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie:

- kategoria mężczyzn:
1. Łukasz WRÓBEL - KMP w Poznaniu
2. Adam THIEL - KPP w Lęborku
3. Gunars KEGIS - policjant z Łotwy

- kategoria kobiet:
1. Irina STULA PANKOKA - policjantka z Łotwy
2. Marta ORLIKOWSKA - KMP w Poznaniu
3. Edyta MARCINIAK - KMP w Kaliszu

- klasyfikacja drużynowa:
1. Policja Łotwa
2. KWP z s. w Radomiu
3. KPP w Świeciu

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli: Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Gaca oraz Witold Drzażdżyński - I Wiceprezydent Krajowego Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

 

autor: Waldemar Hałuja

(17.09.15)