NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile

IV Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Policji w piłce nożnej.

W sobotę 22 września odbyły się IV Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Policji drużyn 6-osobowych o puchar Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Szkoły Policji w Słupsku, Szkoły Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji w Pile.


Mistrzostwa otworzył p.o. Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile nadkom. dr Marcin Druszcz oraz Kierownik Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych nadkom. dr Michał Zielonka. Wszyscy zgromadzeni na terenie obiektów sportowych minutą ciszy uczcili kom. Krystiana Szczerbatego, zmarłego niedawno policjanta z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.Po omówieniu zasad sportowej rywalizacji, mecze, trwające 2 x 10 minut, były rozgrywane systemem każdy z każdym oraz mecz o trzecie miejsce i finał. Zacięte i emocjonujące spotkania, wyłoniły zwycięzcę, którym okazała się reprezentacja Szkoły Policji w Pile.


Drużyna otrzymała, z rąk nadkom. dra Marcina Druszcza, puchar Komendanta Głównego Policji.


Drugie miejsce zajęła Szkoła Policji w Słupsku, otrzymując puchar ufundowany przez Komendanta Szkoły Policji w Pile.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, otrzymując puchar ufundowany przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów.

Podczas mistrzostw wyłoniono również najlepszego zawodnika, bramkarza oraz strzelca. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Łukasz Wiśniewski ze Szkoły Policji w Pile, najlepszym bramkarzem - Mirosław Zarzecki ze Szkoły Policji w Słupsku, a najlepszym strzelcem - Karol Ponikiewski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Podczas zawodów liczył się nie tylko aspekt rywalizacji, ale przede wszystkim wspólna integracja i szacunek. Dziękujemy wszystkim reprezentacjom za przybycie i do zobaczenia w przyszłym roku.

SP/Sebastian Wegner