NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile

14. Maraton Komandosa

W dniu 25 listopada jeden z członków NSZZP w Szkole Policji w Pile kom. Mateusz Pałys wystartował reprezentując ww. związek w Maratonie Komandosa.

WKB Meta Lubliniec oraz Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca w środowisku biegających mundurowych słyną z organizacji biegów, które weryfikują, kto jest prawdziwym twardzielem. Jednym z tych biegów jest organizowany już po raz czternasty Maraton Komandosa.

W tym roku na start zdecydowało się prawie pięciuset biegaczy, którym przyszło zmierzyć się z dystansem 42,195 km prowadzącym przez lublinieckie lasy w umundurowaniu i z plecakiem ważącym minimum 10 kg. W gronie „komandosów” znalazł się również zastępca przewodniczącego NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile kom. Mateusz Pałys, który obronił drugie miejsce wśród policjantów, a na mecie zameldował się z czasem 4h i 12 min.

Przemysław Zublewicz