Mistrzostwa w piłce nożnej

Policyjni nauczyciele na boisku

Przez ostatnie dwa dni poprzedniego tygodnia, przy pięknej słonecznej pogodzie i dużej liczbie kibiców na szkolnym boisku rywalizowali piłkarze ...

Policyjni nauczyciele na boiskuPrzez ostatnie dwa dni poprzedniego tygodnia, przy pięknej słonecznej pogodzie i dużej liczbie kibiców na szkolnym boisku rywalizowali piłkarze ze szkół policyjnych. Do rywalizacji w II Mistrzostwach Jednostek Szkoleniowych Policji w Piłce Nożnej stanęły dziesięcioosobowe reprezentacje: Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Katowicach i gospodarz turnieju – drużyna Szkoły Policji w Pile. Turniej objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji, który ufundował puchar dla zwycięskiej drużyny i statuetki dla wyróżniających się zawodników. Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Komendanta Szkoły insp. Piotr Gaca.
Impreza, której celem było wyłonienie najlepszej drużyny piłkarskiej w szkołach policyjnych, była również okazją do zaprezentowania sprawności fizycznej policjantów i pracowników Policji oraz do integracyjnego spotkania. Mecze odbywały się w formule „każdy z każdym”, 2x10 minut, a na boisku w każdej drużynie przebywało 6 zawodników. Rywalizacja była bardzo wyrównana, trudno było wskazać faworytów, a rozstrzygnięcia meczów następowały często w ostatnich minutach.
Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna reprezentująca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (5 pkt) i to ona zdobyła puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji. Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile, za drugie miejsce, wywalczyła drużyna reprezentująca Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie (4 pkt). Reprezentacja Szkoły Policji w Pile uplasowała się na najniższym stopniu podium (4 pkt) i otrzymała puchar ufundowany przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów. Tuż za podium sklasyfikowana została drużyna Szkoły Policji w Katowicach (3 pkt).
Tytuł najlepszego strzelca wywalczył Sebastian Polak (SP w Pile), najlepszym bramkarzem okazał się Rafał Zawalniak (WSPol. w Szczytnie), a najlepszym zawodnikiem wybrany został Łukasz Szwejkowski (CSP Legionowo).
Podczas uroczystego zakończenia turnieju puchary zwycięzcom i drobne upominki wszystkim zawodnikom wręczył Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile mł. insp. Roman Gryczka. Wszyscy uczestnicy wyrazili nadzieję na spotkanie w przyszłym roku podczas kolejnej edycji turnieju.

autor: Sylwester Urbaniak

(21.09.15)

Powrót na górę strony