IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji

Turniej piłki nożnej o puchar przewodniczącego IPA w pilskiej Szkole Policji.

W dniu 25 sierpnia na obiektach sportowych, rozegrano Turniej piłki nożnej o puchar przewodniczącego IPA w Szkole Policji w Pile. Turniej zorganizował Zakład Prewencji i Technik Interwencji, a przeprowadzili - st. asp. Tomasz Andrzejewski i asp. szt. Piotr Kapuściński. W turnieju uczestniczyli policjanci szkolenia zawodowego podstawowego z kompanii 2.

Celem zawodów była integracja i rozwijanie sprawności fizycznej oraz popularyzacja rekreacji ruchowej wśród słuchaczy. Czas gry wynosił 10 minut w systemie każdy z każdym. W turnieju wzięło udział pięć zespołów. Podczas turnieju nie brakowało sportowych emocji i zaciętej rywalizacji. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja plutonu 4. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja plutonu 5. Trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca pluton 1.

Nie zabrakło także dopingu dla wszystkich rywalizujących drużyny, ponieważ pozostali słuchacze z kompanii aktywnie motywowali swoich kolegów do zaciętej gry. Wszystkie drużyny otrzymały symboliczne nagrody, ufundowane przez Komendanta Szkoły Policji w Pile i puchar od IPA w Szkole Policji w Pile, a za zaangażowanie i sportową rywalizację – oklaski dopingujących kibiców.

IPA/Sebastian Wegner

• Turniej piłki nożnej o puchar przewodniczącego IPA w pilskiej Szkole Policji.