IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji

Wizyta u małych superbohaterów i finał ogólnopolskiej sztafety MNR w Łodzi

Pod koniec czerwca 2018 r. zakończyła się na łódzkiej Atlas Arenie ogólnopolska sztafeta „Mundur na rowerze”. Nieformalna grupa, poprzez media społecznościowe odnalazła wielką radość z dzielenia rowerowej pasji i chęci pomagania potrzebującym.

Postanowiono wesprzeć policjanta Marcina i strażaka Arka z Łodzi, funkcjonariuszy, którzy zostali ciężko ranni podczas interwencji w grudniu 2017 r. Koszty ich powrotu do zdrowia oraz rehabilitacji są bardzo duże. Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Sekcja Polska.

Przedstawiciele różnych służb mundurowych przez pięć tygodni, każdego dnia pokonywali trasę (łącznie ponad 6100km). Pierwsza grupa wyruszyła 22 maja 2018r. z Białegostoku. Nadal zliczana jest liczba osób uczestniczących w przedsięwzięciu. Wiadomo już, że liczba ta przekroczyła 1100 uczestników. Podkreślić należy zaangażowanie naszych wykładowców w tą inicjatywę. Sierż. szt. Magdalena Borowiak, instruktor Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych była jednym z organizatorów całego przedsięwzięcia.

Przy okazji finału sztafety przeprowadziła zbiórkę zabawek, mundurowych maskotek i materiałów edukacyjnych dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych i w dniu 29 czerwca 2018 r. z zaprzyjaźnionymi mundurowymi z Łodzi odwiedziła Centralny Szpital Kliniczny Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej w Łodzi. Dla wszystkich było to wzruszające przeżycie. Mali pacjenci chociaż przez chwilę mogli oderwać się od szpitalnej rzeczywistości. Największą radość dzieci wzbudził policyjny niemiecki owczarek oraz robot antyterrorystów rozdający pluszowe zabawki. W dniu 30 czerwca 2018r. ostatni odcinek sztafety pokonała sierż. szt. Magdalena Borowiak wraz z asp. Magdaleną Gruszczyńską, młodszym wykładowcą Zakładu Służby Kryminalnej. Na metę sztafety wjechało ponad 120 osób, w tym panczenista, mistrz olimpijski, Zbigniew Bródka, na co dzień pracujący jako strażak.

IPA/Sebastian Wegner