IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji

„Servo Per Amikeco made in Luneburg”

To już kolejny rok współpracy IPA Regionu przy Szkole Policji w Pile z naszymi przyjaciółmi z Regionu Luneburg (Niemcy). Współpraca, wzajemna przyjaźń osób zrzeszonych w tych organizacjach zaowocowała kolejnym (szóstym) spotkaniem.

W dniach 10-13 maja delegacja członków IPA reprezentująca Szkołę w Pile korzystała z gościnności swoich niemieckich kolegów zrzeszonych w grupie IPA Luneburg.

Dzięki ścisłej współpracy i konsekwentnej polityce zarządu zmierzającej do tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego środowiska służb policyjnych na całym świecie, mogliśmy po raz kolejny odwiedzić swoich przyjaciół z Luneburga. Czas spędzony w gronie osób zrzeszonych w Naszej organizacji obfitował w wiele atrakcji turystycznych. Mogliśmy podziwiać uroki turystyczne Hamburga, jak również okolice pobliskiego Luneburga. Dzięki naszym kolegom optymalnie wykorzystaliśmy czas, a także nawiązaliśmy nowe znajomości, które z pewnością w przyszłości wzbogacą współpracę w oparciu o tolerancję, życzliwość we wszystkich obszarach zawodowych, jak również kulturowych.

S
łowo współpraca nabiera bardzo ważnego znaczenia. Wspólne spotkania, rozmowy, wymiana doświadczeń to tylko niektóre punkty wizyty. Stałym i nieodzownym elementem jest zawsze wizyta w siedzibie IPA Luneburg. Dzięki Naszym niemieckim kolegom mieliśmy również możliwość zetknąć się z  tajnikami pracy policjantów w siedzibie Bundespolizei.

IPA/Sebastian Wegner