IPA w Alpach - IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Szkoła Policji w Pile

IPA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji

IPA w Alpach

Data publikacji 21.04.2016

W dniach 9-16 kwietnia br. szkolny Region IPA zorganizował dla swoich członków i rodzin wyjazd do narciarskiego kurortu we Włoszech. Do pięknej malowniczej miejscowości ...

IPA w Alpach W dniach 9-16 kwietnia br. szkolny Region IPA zorganizował dla swoich członków i rodzin wyjazd do narciarskiego kurortu we Włoszech. Do pięknej malowniczej miejscowości Ponte di Legno, położonej na słonecznym płaskowyżu 1258 m n.p.m. we włoskich Alpach, udali się: Alicja Baranowska, Monika Tuczyńska, Jarosław Zientkowski, Adam Zieleniewski, Dawid Wudarczyk oraz Katarzyna Zientkowska.
Krajobraz i charakterystyczna górska trasa przejazdu wynagrodziły wszystkim początkowe trudności związane z transportem, a także długą, meczącą i pełną niespodzianek drogę. Podczas 6-dniowego pobytu w górach, uczestnicy wyjazdu doskonalili techniki narciarskie, szusując z ponad 3 tys. m n.p.m., równocześnie podziwiając przepiękne widoki. Popołudniami, wspólnie spędzali czas, zwiedzając włoską miejscowość.
Był to pierwszy tak daleki wyjazd zorganizowany przez szkolny Region IPA, z którego wspaniałą pamiątką jest historyczne zdjęcie uczestników wyjazdu trzymających "ipowski" banner tuż pod wierzchołkiem (3006 m n.p.m.) szczytu Cima Presera. Wyjazd zaowocował m.in. zawarciem znajomości z funkcjonariuszami Korpusu Karabinierów pełniących służbę w Ponte di Legno.
Członkowie szkolnego Regionu IPA bardzo dziękują wszystkim tym, którzy wspierali ich w przygotowaniach do wyjazdu, w szczególności panu Arkadiuszowi Mamzerowi za pomoc przy rozwiązaniu problemów związanych z transportem oraz Januszowi Trzynie za opracowanie trasy przejazdu z Piły do włoskiego kurortu. Mają również nadzieję, że nie był to ostatni z tak dalekich wyjazdów, jakie udało im się zorganizować.

IPA w Alpach IPA w Alpach IPA w Alpach IPA w Alpach
IPA w Alpach IPA w Alpach IPA w Alpach IPA w Alpach
IPA w Alpach IPA w Alpach IPA w Alpach IPA w Alpach

autor: Paulina Politowska

(21.04.16)