Kryminalna Piła

Zakończenie VII Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”.

W minioną sobotę zakończył się VII Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła”, której organizatorami byli pilska Szkoła Policji i Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile. Tegoroczna edycja wspomnianego przedsięwzięcia miała szczególny wymiar, ponieważ została zorganizowana w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Przez cztery dni mogliśmy uczestniczyć w ciekawych spotkaniach autorskich. Nominowanymi do nagrody „Kryminalnej Piły” 2019 roku byli: Marek Krajewski, Ryszard Ćwirlej, Jacek Ostrowski, Robert Małecki i Małgorzata Rogala.

Zgodnie z tradycją Festiwalu, ostatnim jego akcentem było ogłoszenie laureatów. Nagroda dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej Roku 2019 trafiła do rąk Roberta Małeckiego za powieść „Skaza”. Nagrodę finansową oraz dyplom ufundował Prezydent Miasta Piły dr Piotr Głowski.

Wyróżnienie, Dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Pile otrzymał Marek Krajewski, autor powieści „Mock. Pojedynek”.

Wyróżnienie Komendanta Szkoły Policji w Pile otrzymał Ryszard Ćwirlej, autor powieści „Już nikogo nie słychać”.

Pamiątkowe upominki wręczyli członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, zastępca Prezydenta Miasta Piły Krzysztof Szewc, Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile Stanisław Dąbek oraz Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile nadkom. dr Marcin Druszcz.

SP/Sebastian Wegner