Kryminalna Piła

Policjant w polskiej powieści kryminalnej

Szkoła Policji w Pile od sześciu lat organizuje Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła”, czym udowadnia, że budowanie pozytywnego wizerunku policjanta służby kryminalnej traktuje jak najbardziej poważnie i szeroko.

Dla nas zarówno istotną kwestię stanowi przekaz wiedzy i kształcenie umiejętności zawodowych policjantów wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze, operacyjno-rozpoznawcze i z zakresu techniki kryminalistycznej, jak i promowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariuszy i ich służby.

W ramach kultywowania etosu i budowania wizerunku Policji, Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beata Różniak-Krzeszewska wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie, insp. Robertem Szewcem, objęli patronatem honorowym konferencję naukową Policjant, "glina", "pies". Obraz stróżów prawa w polskiej powieści kryminalnej, organizowaną w dniach 8-9 maja 2018 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Podczas konferencji naukowcy i pisarze omówili obrazy literackich bohaterów polskich kryminałów i rolę „papierowych” policjantów w literackich historiach kryminalnych. Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: asp. szt. Marcin Mańczak i mł. asp. Jacek Cyran zaprezentują możliwości nowoczesnej techniki kryminalistycznej na miejscach zdarzeń. Samo przedsięwzięcie zapowiada się jako wyjątkowe spotkanie znawców literatury, miłośników powieści kryminalnych i fachowców w policyjnym mundurze.

ZSK/Sebastian Wegner

 

Powrót na górę strony