Koło SEiRP

Uczcili Święto Policji

Data publikacji 12.01.2012

Z okazji obchodów Święta Policji, Zarząd Okręgowy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Pile zorganizował, już po raz piąty, ...

Uczcili Święto Policji Z okazji obchodów Święta Policji, Zarząd Okręgowy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Pile zorganizował, już po raz piąty, Krajowe Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Zarządu Głównego SEiRP. Kierownikiem zawodów był przewodniczący zarządu Tadeusz Dębski.

Do obiektów Szkoły Policji w Pile i klubu strzeleckiego Inter Continental z Piły, mieszczących się przy ul Bydgoskiej, przybyli zawodnicy z Piły, Chodzieży, Trzcianki, Lubonia, Złotowa i Szczecina. Nad wszystkim czuwali sędziowie w składzie: Andrzej Makowski, Zenon Schulz i Jarosław Urban. Sędziom przewodniczył Eugeniusz Osesek.

W zawodach wzięły udział trzyosobowe drużyny z zaprzyjaźnionych organizacji emeryckich Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Policji, Służby Więziennej. Swoje umiejętności strzeleckie mogli również sprawdzić członkowie rodzin i przyjaciele mundurowych. Każdy z uczestników musiał oddać do tarczy 10 strzałów z pistoletu sportowego 5,6 mm z odległości 25 metrów.

Drużynowo I miejsce i puchar prezesa Zarządu Głównego SEiRP w Warszawie wywalczyli reprezentanci SEiRP z Komendy Powiatowej Policji w Pile, zdobywając 282 punkty na 300 możliwych. II miejsce i puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile (wręczył go reprezentujący Komendanta Naczelnik Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia mł. insp. Artur Godlewski) zdobyła drużyna strzelców Inter Continental z Piły z 262 punktami. III miejsce i puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów z Poznania zdobyli zawodnicy z Zarządu Okręgowego SEiRP w Słupsku zdobywając drużynowo 257 punktów.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Zenon Schulz, emeryt z koła Komendy Powiatowej w Pile zdobywając 96 punktów na 100 możliwych, drugie miejsce z 96 punktami (mniej o jedną dziesiątkę) zajął Andrzej Połeć ze Słupska, a trzecie reprezentant koła przy Szkole Policji w Pile Wiesław Leszczyszyn, uzyskując 95 punktów. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Powiatu Pilskiego, Prezydenta Miasta Piły i ZG SEiRP w Warszawie.

Za pierwsze miejsce w kategorii pań, puchar ufundował Przewodniczący Zarządu Głównego SEiRP w Warszawie. Puchar ten otrzymała Wioletta Pietrzyk z SEiRP w Pile za wynik 88 punktów, który jednocześnie uplasował ją w pierwszej dziesiątce klasyfikacji ogólnej.

Niektórzy mieli gorszy dzień i nie udało im się zademonstrować swoich umiejętności strzeleckich. Taka ewentualność również została przewidziana przez organizatorów, którzy ufundowali puchar pocieszenia.

Zawody połączone były z piknikiem, który zawsze wspaniale integruje ludzi. Miło jest przy wspólnym stole spotkać kolegów z dawnych lat, poznać nowych, porozmawiać, powspominać i dopingować się nawzajem.

Uczcili Święto Policji Uczcili Święto Policji Uczcili Święto Policji Uczcili Święto Policji

autor: Wioletta Pietrzyk