Koło SEiRP

Wigilia w Pile

Data publikacji 12.07.2011

Grudzień to specyficzny miesiąc w naszym kalendarzu. Przeplatają się w nim różne wydarzenia. Jeżeli dołożymy jeszcze wydarzenia z najnowszej historii to prawie w każdym ...

Wigilia w Pile Grudzień to specyficzny miesiąc w naszym kalendarzu. Przeplatają się w nim różne wydarzenia. Jeżeli dołożymy jeszcze wydarzenia z najnowszej historii to prawie w każdym tygodniu mamy inne obchody. Jest tutaj przełom jesieni i zimy ze swoim przesileniem. Zaraz po nim kolorowa i pełna światełek choinka, Wigilia Bożego Narodzenia, Mikołaj z prezentami, no i oczywiście koniec starego roku.

Członkowie naszego Koła przy Szkole Policji w Pile spotkali się na tradycyjnym opłatku. Spotkania opłatkowe organizujemy już od kilku lat. Do tej pory były organizowane w murach Szkoły Policji w tzw. Klubie Słuchacza. Warunki klubu nie stwarzały jednak atmosfery prawdziwej kolacji wigilijnej. Toteż w tym roku zmieniliśmy formułę spotkania i wyruszyliśmy do naszego zaprzyjaźnionego ośrodka ?Geovita? w Płotkach. Na pierwszy raz zaprosiliśmy tylko Komendanta Szkoły Policji i przedstawiciela Związków Zawodowych. Zebrało się nas dawnych wykładowców i pracowników logistyki ponad pięćdziesiąt osób, można więc śmiało powiedzieć, że stawiła się nas znakomita gromada. Kierownictwo Szkoły reprezentował Zastępca Komendanta pan Witold Majchrowicz, a Związki Zawodowe - pan Wojciech Thiel.

Wigilia w Pile Okres świąteczny i kończący się rok sprzyjają pewnym refleksjom, wracamy często myślami do tych, którzy zostali powołani do wiecznej służby. Chwilą ciszy i zadumy uczciliśmy pamięć naszych koleżanek i kolegów, którzy nas opuścili. Dalsza część spotkania mijała w swobodnej świątecznej atmosferze. Najpierw łamanie się opłatkiem i składanie życzeń, a potem niekończące się rozmowy przy smacznej kolacji z tradycyjnych potraw, czyli ryby na różne sposoby, a zamiast kutii - pyszny makowiec. W trakcie tych rozmów próbowaliśmy znaleźć jakąś formę wspólnej kolacji dla emerytów, związkowców, policjantów i pracowników Szkoły. Czy te plany przerodzą się w rzeczywistość zobaczymy za rok.

Korzystając z okazji, pragnę tą drogą podziękować serdecznie Panu Komendantowi za przyjęcie naszego zaproszenia i przekazane nam życzenia, a Związkowi Zawodowemu Policjantów dodatkowo i szczególnie za wsparcie w organizacji naszego spotkania. Serdecznie Wam Panowie dziękuję. Dziękuję również koleżankom i kolegom za udział w naszej wigilijnej kolacji. Składam również wszystkim członkom naszego Stowarzyszenia najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym 2008 Roku.

Zarządu Koła SE i RP
przy Szkole Policji w Pile