Kurs CEPOL w Pile

Dziś rozpoczęliśmy wyjątkowe wydarzenie w historii Szkoły Policji w Pile. Po raz pierwszy w naszych murach gościmy uczestników międzynarodowego szkolenia realizowanego pod auspicjami CEPOL. Kurs „Child sexual exploitation – victim identification”, przygotowany pod względem merytorycznym wraz z Europolem i Interpolem, dotyczy wykorzystywania seksualnego dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji ofiar przestępstwa.

W przedsięwzięciu bierze udział 30 uczestników z ponad 25 krajów członkowskich i stowarzyszonych. Zajęcia prowadzić będą wybitni eksperci z Francji, Kanady, Anglii, Australii i Holandii. Program dwutygodniowego szkolenia obfituje w szereg ważnych zagadnień, które w dobie aktualnych zagrożeń, stanowić będą znakomity materiał zajęciowy, dzięki któremu uczestnicy przedsięwzięcia zdobędą nową wiedzę i umiejętności. Te ostatnie zagwarantuje nietypowa i nowoczesna jednocześnie forma dydaktyczna zajęć, odbywających się z użyciem sieci internetowej oraz celowo przygotowanych materiałów i narzędzi IT.

Uczestnicy szkolenia, podczas wizyty studyjnej, zapoznają się także z zadaniami i zakresem działań Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu. Dodatkową wartością przedsięwzięcia będzie z pewnością możliwość nawiązania międzynarodowych kontaktów oraz poznania polskiej kuchni, kultury i gościnności.

Leszek Koźmiński

Powrót na górę strony