Atrakcyjnie spędzony czas

Data publikacji 01.07.2022

Nadszedł czas wakacji, zasłużonego odpoczynku po długim roku szkolnym, ale i ten czas może być czasem nauki i przyswajania nowej wiedzy.

W dniu 28 czerwca Szkołę Policji w Pile odwiedzili uczestnicy tematycznego kursu językowego ze Szkoły Języków Obcych w Pile – Językownia. W celu przybliżenia najmłodszym pracy policjanta, a także samego etapu zdobywania wiedzy przygotowującej do tego zawodu, dzieci zobaczyły sale dydaktyczne, obiekty sportowe, a także sale specjalistyczne, w których na co dzień adepci sztuki policyjnej doskonalą swoje umiejętności.

Nasi młodzi goście rozpoczęli tę niezwykłą podróż od zajęć, podczas których omówione zostały zasady bezpieczeństwa i przećwiczono udzielanie pierwszej pomocy. Następnie udali się do hali sportowej, w której dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach sportowych, poznając m.in. zasady obezwładniania z użyciem kajdanek, a także stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego.

Instruktor ZPiTI na hali sportów walki prezentuje dzieciom kajdanki służbowe.

Kolejnym etapem wycieczki były zajęcia przeprowadzone przez funkcjonariusza z Zakładu Prawa i Kryminalistyki, który odpowiadał na wszystkie nurtujące dzieci pytania. Ostatnim punktem było wykonanie pamiątkowej daktyloskopii.

Chłopiec odbija na kartce ślady swoich linii papilarnych.

Na koniec spotkania uczestnicy Językowni udali się do biblioteki, gdzie została im przybliżona historia Szkoły, a także informacje dotyczące samego budynku, którego historia ma swój początek w latach 20. ubiegłego stulecia.

Ciekawostką dla uczestników tematycznego kursu językowego był także fakt, że Szkoła Policji w Pile prowadzi kursy międzynarodowe we współpracy z CEPOL-em - Agencją Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania, podczas których językiem komunikacji jest właśnie język angielski.

Naszym miłym gościom bardzo dziękujemy za wizytę, a także za ich żywe zaangażowanie w zajęcia.

WP/MK

Źródło zdjęć: Szkoły Języków Obcych w Pile – Językownia.