60. urodziny - 60 lat - Szkoła Policji w Pile

60. urodziny

Data publikacji 15.09.2014

12 września 2014 roku zapisze się w historii Szkoły jako dzień głównych obchodów jubileuszu 60-lecia jej powołania. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 mszą święta w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Pile, ...

 

60. urodzinyodprawioną pod przewodnictwem JE Biskupa Pomocniczego Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Krzysztofa Zadarko. We mszy uczestniczyli kierownictwo, kadra, pracownicy, słuchacze, kompania honorowa i poczet sztandarowy Szkoły oraz zaproszeni goście. Oprawę muzyczną zapewniły orkiestra policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz chór „Halka” z Piły.

W samo południe w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. dr Marek Działoszyński. Podczas gali wręczono odznaczenia, podziękowania za długoletnią służbę i pracę dla funkcjonariuszy i pracowników Szkoły. Nie zabrakło też przemówień i gratulacji z okazji 60-lecia. Na zakończenie obecni obejrzeli jubileuszową wystawę fotograficzną „Wczoraj i dziś Szkoły Policji w Pile”.
O godzinie 14.00 na ulicy Śródmiejskiej (pilski deptak) orkiestra policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zagrała krótki koncert, zachęcając tym samym pilan do uczestnictwa w festynie policyjnym, który chwilę później rozpoczął się na placu Staszica. Setki osób, które przybyły na plac mogły wysłuchać koncertów muzycznych (zespół AWANS ze Szkoły Policji w Pile, Zespół eMO z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, orkiestra policyjna z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, sierż. sztab. Kamil Sikorski i Małgorzata Tadeusz – Ciesielczyk, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego), obejrzeć ciekawe ekspozycje, czy też uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami.

Szczegółowe relacje z poszczególnych przedsięwzięć obchodów jubileuszowych ukażą się wkrótce na stronie Szkoły.