Nowość wydawnicza z zakresu cyberprzestępczości

W dziale „E-biblioteka” udostępniliśmy jedną w najnowszych pozycji wydawnictwa Szkoły Policji w Pile zatytułowaną „Cyberprzestępczość – charakterystyka zjawiska”.

Jej autorem jest wykładowca Zakładu Kryminalnego, który na co dzień realizuje zajęcia m.in. z tego zakresu na różnego rodzaju kursach.

Publikacja jest kompleksowym ujęciem zjawiska cyberprzestępczości. Zawiera definicje podstawowych pojęć z obszaru przestępczości w cyberprzestrzeni. Odnosi się do charakteru i genezy cyberprzestępczości oraz zapobiegania i zwalczania tego procederu. Szczególnego podkreślenia wymaga zawarcie w publikacji problematyki rozwoju technologii informatycznych, które przyczyniły się do zmiany charakteru przestępczości i przeniesienia jej do cyberprzestrzeni.

W opracowaniu uwzględniono najczęściej występujące przestępstwa, z krótką ich charakterystyką - omówiono oszustwa i fałszerstwa komputerowe, pornografię dziecięcą, grooming, hacking, cyberstalking i skimming. Istotną część publikacji poświęcono metodom, zapobieganiu i zwalczaniu cyberprzestępczości, roli kanałów elektronicznych oraz problematyce ich zabezpieczania.

Opracowanie stanowi cenne wsparcie procesu dydaktycznego podczas szkolenia zawodowego podoficerskiego, aspiranckiego oraz kursów specjalistycznych – dochodzeniowo-śledczych i operacyjno-rozpoznawczych.

 

 

WH

Powrót na górę strony