Zostań policjantem SPKP

W dniu 19.12.2023 r. w Auli Akademika Szkoły, policjanci Sekcji Bojowej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu spotkali się ze słuchaczami kursu zawodowego podstawowego.

Podczas spotkania młodzi kursanci zapoznani zostali ze specyfiką i zadaniami służby kontrterrorystycznej oraz dowiedzieli się, jak krok po kroku wygląda nabór do pododdziałów.

Policjanci SPKP bardzo ciekawie opowiadali o swoich zadaniach, które jednocześnie są ich pasją, a na koniec spotkania udzielili słuchaczom odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wykład był również doskonałą okazją do zaprezentowania słuchaczom filmu pokazującego przykładowe szkolenia SPKP w Radomiu.

Funkcjonariusze SPKP to słuchacze kursu uzupełniającego szkolenie zawodowe podstawowe, którzy stali się inspiracją dla wykładowców Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych – podkom. Joanny Patrzyk oraz podkom. Ewy Szymańskiej do zorganizowania spotkania mającego na celu promowanie służby w Policji.

Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie!

JP/MP