Uczniowie z klasy o profilu kryminalistyczno-resocjalizacyjnym w murach Szkoły.

Okres przedwakacyjny to gorący czas odwiedzin naszej Szkoły. W ostatnim czasie gościliśmy m.in. uczniów reprezentujących klasę o profilu kryminalistyczno-resocjalizacyjnym z XX Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze specyfiką funkcjonowania szkoły policyjnej, systemem szkolenia policjantów oraz bazą dydaktyczną placówki. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących :

• kryminalistyki – obejmujących prezentację walizki kryminalistycznej i zadania technika kryminalistyki, a także podstawy z zakresu zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Zajęcia przeprowadzili asp. szt. Kamil Doliwka, instruktora Zakładu Prawa i Kryminalistyki;
  • szkolenia strzeleckiego – prezentujących broń palną będącą na wyposażeniu Polskiej Policji. Zajęcia zrealizowane w pomieszczeniu strzelnicy szkolnej przez asp. szt. Zbigniewa Gucze instruktora Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych;
  • ruchu drogowego – poświęconych najnowszym zmianom w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym, które zrealizowała mł. asp. Daria Kasperkowiak – instruktor Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania jak w sposób nowoczesny i praktyczny, dbając o jak najwyższy poziom zajęć dydaktycznych, kreujemy kadrę służbową Policji!

MP/MP