Pokaż serce - oddaj krew

Z inicjatywy koordynatora ds. krwiodawstwa, podkom. Grzegorza Staszczyka przy wsparciu samorządu słuchaczy, na czele którego stoi opiekun mł. asp. Kamila Kur w ostatnim czasie odbyły się w naszej Szkole dwie akcje honorowego oddawania krwi.

Akcje HDK została przeprowadzona wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu w oddziale Piła oraz Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Sp. z  o.o. Terenowa Stacja w Bydgoszczy. Kadra oraz słuchacze naszej Szkoły zaangażowali się w realizację tej humanitarnej idei -  idei dzielenia się najbardziej życiodajnym darem człowieka, jakim jest krew. Każda ilość i każda grupa krwi jest na wagę złota.

Podczas ostatnich akcji honorowego oddawania krwi łącznie 85 słuchaczy oddało ponad 35 litrów krwi, która trafi do policjanta z VII Komisariatu Policji w Łodzi – Filipa Wdowczaka, który zmaga się z nowotworem złośliwym – białaczką szpikową stopniu ostrym. Policjant, który do tej pory wypełniając rotę ślubowania stał na straży bezpieczeństwa dbając o zdrowie i życie naszych obywateli, aktualnie sam potrzebuje pomocy  przebywając na Oddziale Hematologii i Transplantologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję na rzecz naszego kolegi!

Przy okazji prowadzonej akcji, samorząd słuchaczy zorganizował zbiórkę czekolad, które zostaną przekazane dla podopiecznych placówek, z którymi od wielu lat wolontariusze Szkoły współpracują.

Za realizację powyższego przedsięwzięcia dziękujemy kadrze Szkoły oraz słuchaczom, zarówno kursów podstawowych, jak specjalistycznych!

MP/MP