„Piękno zaczyna się w chwili kiedy decydujemy się być sobą.” – Coco Chanel

Najwcześniejsze obchody Dnia Kobiet, nazywane obecnie Narodowym Dniem Kobiet, odbyły się 28 lutego 1909 roku w Nowym Jorku. W Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 70. do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki i rajstopy, a później tulipany.

Życzenia na Dzień Kobiet mają szczególną moc. Można je interpretować dowolnie, ale uniwersalnym przekazem jest wsparcie wszystkich kobiet oraz podkreślenie ich szczególnej roli. Aktualnie 8. marca to dzień okazania wdzięczności i wyrażenia szacunku dla kobiet. Dlatego w pilskiej Szkole z tej okazji zostało zorganizowane wyjątkowe spotkanie, na którym czekały na wszystkie Panie specjalne atrakcje.

Święto Dnia Kobiet dla wszystkich Pań pracujących w Szkole Policji w Pile.

Uroczystość Międzynarodowego Dnia Kobiet rozpoczęła się od wykładu psychodietetyczki Pani Ewy Pierzgalskiej „Dlaczego nie mogę schudnąć”, która w profesjonalny sposób pomogła wszystkim uczestnikom spotkania zrozumieć istotę procesu kształtowania świadomego spożywania pokarmów i budowania trwałych nawyków prawidłowego żywienia.

Wykład psychodietetyczki.

Kolejną niespodzianką było spotkanie z personal shopper’em Panią Iwoną Pompałą pt. „Jesteś wyjątkowa! Pokażmy to światu.” Czas, który nam poświęciła przeznaczony był na ukazanie stylizacji modowych w oparciu o analizę kształtów i kolorów. Spotkanie uświadomiło wszystkim, że każda kobieta niezależnie od rozmiaru może wyglądać pięknie, a osiągnięcie zamierzonej figury można ukształtować poprzez dobór odpowiedniego fasonu garderoby.

Spotkanie z personal shopper’em.

Spotkanie umilił zespół muzyczny Avans, który wystąpił ze specjalnie przygotowanym na tę uroczystość repertuarem. Tradycją stało się, że tworzą go słuchacze odbywający szkolenia i kursy w naszej Szkole.

Występ zespołu muzycznego Avans, który wystąpił ze specjalnie przygotowanym na tę uroczystość repertuarem.

Na zakończenie wszystkie Panie obdarowano pięknymi różami oraz zaproszono na słodki poczęstunek. Uroczystość odbyła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu męskiej części kadry kierowniczej oraz wsparciu NSZZ Policjantów oraz NSZZ Pracowników w Szkole Policji w Pile.

Pani Komendant Szkoły Policji w Pile z męską częścią kadry zarządzającej.

MP/MP

• Uroczystość Dnia Kobiet.
  • Słuchacze z Zespołu Avans ze specjalnym repertuarem dla wszystkich Pań.
  • Utwór w wykonaniu solistyki i saksofonistki z Zespołu Awans.
  • Wystąpienie wizażystki.
  • Kobiety na auli uczestniczące w Święcie.
  • Pani Komendant Szkoły w otoczeniu kobiet.
  • Świętowanie na auli  z okazji Dnia Kobiet.
  • Wystąpienie Pani psycholog dla uczestniczek spotkania.
  • Panowie wręczają Panią kwiaty.
  • Pani Komendant wraz z dwiema Paniami.
  • Pani Komendant stojąca na środku, w towarzystwie sześciu kobiet. Wszystkie trzymają w ręku różę.
  • Stojąca Pani Komendant w otoczeniu trzech kobiet z wręczonymi różami.
  • Pani Komendant w gronie czterech kobiet.
  • Dwie Panie z różami a pomiędzy nimi Pani Komendant.
  • Pani Komendant stojąca na środku, w towarzystwie czterech kobiet. Wszystkie trzymają w ręku różę.
  • Pani Komendant wraz z trzema Paniami.
  • Stojąca Pani Komendant w otoczeniu dziewięciu kobiet z wręczonymi różami.
  • Pani Komendant w gronie dziewięciu kobiet.
  • Grono Pań w Dniu Święta Kobiet.
  • Pani Komendant stojąca na środku, w towarzystwie jedenastu kobiet. Wszystkie trzymają w ręku różę.
  • Pani Komendant w gronie sześciu kobiet.