Kurs specjalistyczny doskonalący wiedzę i umiejętności absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego

W ostatni piątek zakończyliśmy kolejną edycję Kursu specjalistycznego doskonalącego wiedzę i umiejętności absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w warunkach ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. 85 funkcjonariuszy z 10 garnizonów ukończyło kurs z wynikiem pozytywnym.

Podinsp. Michał Zielonka – Zastępca Kierownika Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych wręcza umundurowanym słuchaczom do rąk świadectwa ukończenia kursu

Charakterystyczną cechą kursu jest forma prowadzonych zajęć, które realizowane są głównie jako zajęcia symulacyjne, ćwiczenia czy dyskusja. Jego atutem jest możliwość wykorzystania doświadczenia oraz umiejętności uczestników, którzy legitymują się średnio 2 – 3 letnim stażem służby. Współpraca z policjantami pozwoliła na wymianę informacji i doświadczeń zdobytych podczas służby w macierzystych jednostkach terenowych i odbytej adaptacji zawodowej, które wykorzystano podczas prowadzenia zajęć, np. w formie kazusów czy założeń.

Podinsp. Michał Zielonka – Zastępca Kierownika Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych podaje umundurowanym słuchaczom dłoń, gratulując pozytywnego ukończenia kursu

W trakcie kursu realizowane są zagadnienia dotyczące przede wszystkim środków przymusu bezpośredniego, broni palnej, zatrzymania oraz prowadzenia interwencji, w tym również domowych związanych z przemocą. Zajęcia w formie symulacji prowadzone są w blokach tematycznych, a ćwiczenia odbywają się w miarę możliwości w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. W czasie ich trwania wykorzystywane są niedawno wyremontowane obiekty symulacyjne, a do dyspozycji funkcjonariuszy znajduje się wyposażenie oraz dokumentacja służbowa.

Serdecznie gratulujemy ukończonego kursu oraz życzymy dalszych sukcesów służbowych!

JP/MP