Kurs specjalistyczny z zakresu nadzoru nad czynnościami procesowymi

Pod koniec zeszłego tygodnia zakończyliśmy w Szkole kolejną edycję kursu specjalistycznego z zakresu nadzoru nad czynnościami procesowymi wykonywanymi przez Policję. Uczestniczyło w nim 16 funkcjonariuszy, którzy na co dzień realizują w jednostkach terenowych zadania kadry kierowniczej średniego szczebla. Komendant Główny Policji powierzył realizację kursu jedynie naszej Szkole!

Celem kursu było w szczególności przygotowanie policjantów do wykonywania zadań związanych z kierowaniem i sprawowaniem nadzoru nad funkcjonariuszami Policji i pracownikami komórki organizacyjnej realizującej zadania z zakresu prowadzenia postępowania sprawdzającego i postępowania przygotowawczego.

W czasie niezwykle intensywnych 5 dni szkoleniowych zostały poruszone jakże istotne – z punktu widzenia kadry kierowniczej średniego szczebla – zagadnienia związane miedzy innymi z istotą nadzoru w komórce dochodzeniowo – śledczej, realizacją owego nadzoru na poszczególnych etapach postępowania karnego, kwestie dotyczące wprowadzania informacji do zbiorów danych, wybrane zagadnienia z zakresu nadzoru nad postępowaniem z przedmiotami i śladami zabezpieczonymi w postępowaniu przygotowawczym, problematyka tymczasowego zajęcia mienia ruchomego czy też nadzór nad wydatkami w postępowaniu przygotowawczym.

Zajęcia na szkoleniu realizowali wykładowcy Zakładu Prawa i Kryminalistyki podinsp. Zbigniew Bogusz oraz podkom. Michał Kosarski, wykładowca Zakładu Kryminalnego kom. Artur Lepalczyk oraz psycholog st.sierż. Weronika Bugaj.

Po raz kolejny kurs przeprowadzony był na wysokim poziomie merytorycznym, co bez wątpienia skutkować będzie podniesieniem kompetencji jego uczestników na dalszym etapie realizacji swoich zadań służbowych, jak i zachęci innych funkcjonariuszy do udziału w tym niezwykle prestiżowym szkoleniu.

Podobnie jak przy poprzednich 5 edycjach tego szkolenia realizowanych w poprzednim roku, słuchacze wyrazili swoje przychylne komentarze w przedmiocie zarówno kompetencji naszej kadry dydaktycznej jak i wysokiego poziomu realizowanych zajęć dydaktycznych.

Funkcjonariusze Policji wraz z nauczycielami policyjnymi realizującymi zajęcia dydaktyczne.

MK/MP

• Wzór świadectwa ukończenia kursu specjalistycznego.
  • Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile wręcza świadectwa ukończenia kursu specjalistycznego wraz z nauczycielem policyjnym.
  • Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile wręcza świadectwa ukończenia kursu specjalistycznego.