Z wizytą u mniejszych braci

Przedstawiciele szkolenia zawodowego podstawowego wraz z dowódcą kompanii nadkom. Wojciechem Kurem w ramach wolontariatu udali się do schroniska dla zwierząt „Miluszków” w Leszkowie.

Na miejscu personel schroniska zapoznał słuchaczy z zasadami oraz warunkami funkcjonowania placówki. Jak zwykle jednak najważniejszym celem wizyty była opieka i poświęcenie czasu zwierzętom, wyprowadzenie psów na spacer. Z uwagi na charakter placówki, zwierzęta na co dzień żyją w kojcach, niektóre od długiego czasu, bez perspektywy na adopcję. Każdy spacer z wolontariuszem, to dla psów duża radość. Zwierzęta przebywające w schronisku potrzebują kontaktu z ludźmi. Praca wolontariuszy ma olbrzymie znaczenie dla zwierząt przebywających w tego typu placówkach.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania „Miluszkowa” i poświęcenia czasu pokrzywdzonym i porzuconym zwierzętom.

Wizyty przedstawicieli naszej Szkoły w schronisku organizowane są cyklicznie.

WK/WH

• Zdjęcie grupowe słuchaczy Szkoły Policji w Pile przed budynkiem Schroniska dla Zwierząt „Miluszków” w Leszkowie, obok przekazywane dary.
  • Trzech słuchaczy Szkoły Policji w Pile wyprowadza na smyczy trzy psy – podopiecznych Schroniska.
  • Zdjęcie grupowe słuchaczy Szkoły Policji w Pile przed budynkiem Schroniska dla Zwierząt „Miluszków” w Leszkowie.