Iskierka magii Świąt dla potrzebujących

Szkoła Policji w Pile od początku powołania czynnie włącza się w akcje charytatywne. Nie są nam obce zbiórki koleżeńskie, rzeczowa pomoc czy organizacja koncertów charytatywnych. Okres Świąt Bożego Narodzenia to najlepszy czas do okazania pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują…

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych, ogólnopolskich projektów społecznych jest Szlachetna Paczka. Jej głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Idąc tradycją lat poprzednich, i w tym roku nasza Szkoła dołączyła do grona darczyńców.

W wyniku przeprowadzonej akcji, w którą chętnie włączyli się nie tylko pracownicy i funkcjonariusze Szkoły, ale także słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, przygotowaliśmy prawie pięćdziesiąt świątecznych paczek! Udało się nam nie tylko spełnić kluczowe potrzeby rodziny, ale również zadbaliśmy o to, by rodzina otrzymała w tym pięknym, szczególnym czasie specjalne upominki, wypełniające magiczny czas tak rodzinnych Świąt.

To nie była jedyna akcja charytatywna, w którą w ostatnim czasie włączyła się Szkoła. Dla nas to czas, w którym niesienie pomocy osobom potrzebującym nabiera jeszcze większego znaczenia. Dlatego w naszej Szkole odbyły się koleżeńskie zbiórki zorganizowane na rzecz Patryka – syna policjanta z piotrkowskiej jednostki, który zmaga się z nowotworem złośliwym oraz na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dodatkowo, pani Komendant Szkoły insp. Beata Różniak-Krzeszewska przekazała gadżety promocyjne naszej Szkoły, które trafiły na licytację i jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

DZIĘKUJEMY wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom oraz słuchaczom naszej Szkoły za chęć włączenia się w organizowane akcje i okazaną pomoc oraz wielkie serce!

 

MP/MP

Powrót na górę strony