Testowaliśmy Krytą Mobilną Strzelnicę Ćwiczebną

Funkcjonariusze ze Szkoły Policji w Pile mieli możliwość korzystania z Krytej Mobilnej Strzelnicy Ćwiczebnej.

Prezentacja wspomnianej strzelnicy jest m.in. efektem współpracy, która miała miejsce w lutym br. przy przeprowadzeniu przedsięwzięcia związanego z prezentacją Mobilnej Platformy Kryminalistycznej.

Producentem mobilnej strzelnicy są Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A., wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. realizującej program wsparcia uzbrojonych i umundurowanych formacji państwowych, przede wszystkim Policji.

Kryta Mobilna Strzelnica Ćwiczebna wraz z niezbędnym zapleczem technicznym składa się z  dwóch kontenerów o długości 12 metrów, szerokości 2,5 metra i wysokości 3 metrów, w których można ćwiczyć strzelanie na dystansie od 15 m do 50 m (przy opcji złożenia pięciu kontenerów). Wersję podstawową, która została zademonstrowana w pilskiej Szkole, przewozi się na dwóch standardowych naczepach samochodowych. Strzelnicę można ustawić na terenie przyległym do placówki i uruchomić w ciągu kilkudziesięciu minut. Zaletą takiej strzelnicy jest możliwość zainstalowania multimedialnego interaktywnego trenażera do realizacji zadań treningu strzeleckiego przy użyciu amunicji ostrej oraz replik laserowych. Może on m.in. efektywnie wydłużyć optycznie oś strzelań do 200 m. Strzelnica przeznaczona jest do treningów strzeleckich indywidualnych lub w parach.

 

WH/WH

 

Powrót na górę strony