Być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego

Brak znajomości przepisów ruchu drogowego jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń i wypadków na drogach. Już od najmłodszych lat ludzie uczą się zasad ruchu drogowego poprzez zabawę, obserwację zachowań oraz naukę w szkole.

Duże znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego ma systemowa i efektywnie prowadzona edukacja we wszystkich obszarach bezpieczeństwa ruchu drogowego na każdym etapie nauki. Należy pamiętać, że zasady i wzory zachowań nabywane od najmłodszych lat są wykorzystywane w dalszym życiu, jak również przekazywane młodszym pokoleniom.

Wychodząc naprzeciw problemom związanym ze znajomością zasad ruchu drogowego, na zaproszenie dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile, st. asp. Grzegorz Woś z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych Szkoły Policji w Pile przeprowadził zajęcia ze wspomnianej tematyki w placówkach OHP w Szamocinie i Próchnowie.

Zajęcia skierowane były do młodzieży w wieku od 15 do 18 lat, a także wychowawców i kadry. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami, które dotyczyły m.in. zmian w dotychczasowych przepisach, taryfikatora mandatów i punktów karnych za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym. W ramach spotkania funkcjonariusz odpowiedział także na szereg pytań uczestników.

WP