Światowy Tydzień Walki ze Sfałszowanymi Lekami

W dniu 8 grudnia 2022 r. odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pod hasłem „Przestępczość farmaceutyczna w III dekadzie XXI wieku – pandemia, kryzys, konflikty zbrojne – zagrożenia i konsekwencje”.

Jej organizatorem jest Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stowarzyszenie „STOP Nielegalnym Farmaceutykom”. Szkoła Policji w Pile jest jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia.

Konferencja jest częścią V Światowego Tygodnia Walki ze Sfałszowanymi Lekami (5th Fight the Fakes Week) w ramach kampanii „Fight the Fakes”, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z podróbkami leków oraz zbudowanie globalnego ruchu organizacji i osób, które działają na rzecz powstrzymania zagrożenia, jakim dla zdrowia publicznego są fałszywe leki.

Plakat promujący VIII Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Przestępczość farmaceutyczna w III dekadzie XXI wieku – pandemia, kryzys, konflikty zbrojne – zagrożenia i konsekwencje”

WP