Wykład inaugurujący obchody Dnia Praw Człowieka w Policji

W auli akademika Szkoły Policji w Pile został przeprowadzony wykład pn. „Kształtowanie się międzynarodowego systemu ochrony praw człowieka” w kontekście obchodów Dnia Praw Człowieka w Policji w dniu 10 grudnia.

Spotkanie w ramach zajęć fakultatywnych dla słuchaczy przeprowadził podinsp. Leszek Bieliński - Pełnomocnik Komendanta Szkoły Policji w Pile ds. Ochrony Praw Człowieka.

Umundurowany policjant w trakcie wykładu. W tle ekran na którym wyświetlony jest napis Policyjni Pełnomocnicy ds. Ochrony Praw Człowieka.

Prelekcja skierowana była do uczestników szkolenia zawodowego podstawowego i kursów specjalistycznych i zawierała informacje dotyczące istoty i charakterystyki praw człowieka oraz kształtowania się systemu ochrony praw człowieka. Przedstawiono również międzynarodowe i krajowe regulacje prawne w obszarze ochrony praw człowieka. Zwrócono uwagę na współczesne wyzwania w tym obszarze, w szczególności przedstawiając obecną sytuację na Ukrainie.

W związku z przypadającą również w grudniu 18. rocznicą ustanowienia w polskiej Policji, unikatowej na skalę europejską, sieci policyjnych pełnomocników ds. ochrony praw człowieka, omówiono model ich funkcjonowania.

WP

• Umundurowany policjant w trakcie wykładu. W tle ekran na którym wyświetlony jest napis Kształtowanie się międzynarodowego systemu ochrony praw człowieka.
  • Umundurowany policjant prowadzący wykład. Na ekranie wyświetlana prezentacja multimedialna.
  • Uczestnicy wykładu, kobiety i mężczyźni, siedzący w sali wykładowej.