Co mogą "powiedzieć" nam zwłoki?

W auli akademika naszej Szkoły po raz kolejny został przeprowadzony wykład pn. Co mogą „powiedzieć” nam zwłoki?

Spotkanie przeprowadziła podkom. Małgorzata Krzyżan, młodszy wykładowca Zakładu Prawa i Kryminalistyki.

Umundurowana policjantka prowadzi wykład. Grupa osób, kobiety i mężczyźni siedzący na sali wykładowej.

Prelekcja skierowana była do uczestników szkolenia zawodowego podstawowego i kursów specjalistycznych i zawierała informacje nt. tanatologii i medycyny sądowej. Podczas wykładu przedstawiono status prawny zwłok ludzkich i  miejsca znalezienia zwłok. Poruszono również zagadnienia dotyczące podstaw prawnych, rodzajów badań pośmiertnych - autopsji, wczesnych i późnych znamion pośmiertnych oraz możliwości ustalania przybliżonego czasu zgonu i innych okoliczności mających z nim związek.

 

ZPiK/WP

Powrót na górę strony