Młodzi „mundurowi” w murach naszej Szkoły

Przez dwa dni, grupa licząca łącznie 60 osób z Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego miała okazję zwiedzić Szkołę Policji w Pile, a także uczestniczyć w zajęciach pokazowych i obserwować realizację zajęć dydaktycznych dla policjantów kursu specjalistycznego.

W ramach swoich zadań statutowych BZDZ prowadzi naukę na poziomie szkoły średniej z uwzględnieniem specyfiki między innymi służby w Policji. W związku z powyższym, uczniom tej szkoły przybliżono specyfikę zawodu Policjanta oraz zapoznano ich z działalnością Szkoły Policji w Pile.

Uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach:

• Podstawy kryminalistyki – realizowali podkom. Małgorzata Krzyżan oraz podkom. Maciej Galar, młodsi wykładowcy Zakładu Prawa i Kryminalistyki, którzy podczas spotkania wskazali różnice pomiędzy kryminologią a kryminalistyką, omówili ślady daktyloskopijne i biologiczne, a także opowiedzieli o  nowościach w kryminalistyce;
  • Służba w Policji – realizowała podinsp. Adriana Niemczuk Gorgoń, ekspert Wydziału Prezydialnego, która wskazała jakie kursy realizowane są w naszej Szkole oraz omówiła program szkolenia zawodowego podstawowego;
  • Taktyka i techniki interwencji – realizował st. asp. Jacek Cyran, p.o. młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych; na tych zajęciach nasi goście mieli możliwość obserwować zajęcia praktyczne z zakresu podejmowania interwencji i reagowania na niestandardowe zachowania osób, wobec których są one podejmowane.

Dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie, zarówno budynkiem naszej Szkoły, jak i służbą w Policji. Zapraszamy w nasze szeregi!

WP

• Grupa osób siedząca na sali podczas wykładu.
  • Grupa osób siedząca na sali podczas wykładu. W tle widoczna umundurowana policjantka prowadząca zajęcia oraz ekran, na którym wyświetlana jest prezentacja multimedialna.
  • Zdjęcie grupowe umundurowanych uczniów klas policyjnych stojących na holu. W tle logo Szkoły Policji w Pile.
  • Mężczyzna stojący na materacach w hali sportowej. W tle osoby uczestniczące w zajęciach.
  • Grupa osób siedząca w ławkach podczas zajęć.
  • Umundurowany policjant prowadzący zajęcia dla grupy osób siedzących w ławkach.
  • Grupa osób w Auli Szkoły. W tle umundurowana policjantka prowadząca wykład. Widoczny ekran, na którym wyświetlana jest prezentacja multimedialna.
  • Grupa uczniów klas policyjnych siedząca przy długim stole w sali dla techników kryminalistyki.