NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA part 2

Jeszcze ponad miesiąc potrwa krwiodawcza akcja służb mundurowych w ramach zorganizowanego przedsięwzięcia pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”. Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów wymagających leczenia krwią lub jej składnikami.

Ze względu na czas prowadzenia akcji (rozpoczęła się 24 października i potrwa do 23 grudnia br.) to także jedna z form uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, które cała Polska świętowała w ostatni piątek.

To już XI edycja akcji NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA organizowana przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. Tradycyjnie przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Nie mogło w niej zabraknąć naszej Szkoły! Koordynator krwiodawstwa w Szkole, podkom. Grzegorz Staszczyk, zorganizował z tej okazji już drugą akcję honorowego oddawania krwi. Podczas ostatniej zbiórki 48 osobowa grupa– słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursów specjalistycznych oddała ponad 20 litrów krwi.

Akcja przeprowadzona została wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W jej trakcie zebrano dodatkowo słodycze, które w najbliższym czasie trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Niewątpliwie dzięki tej inicjatywie udowodniliście, że nosząc mundur jesteście gotowi do niesienia pomocy wszystkim tego potrzebującym!         

 

WP

  • Umundurowani funkcjonariusze oddają krew.
  • Umundurowani funkcjonariusze siedzący na krzesłach w oczekiwaniu na oddanie krwi.
  • Umundurowani funkcjonariusze siedzący na krzesłach w oczekiwaniu na oddanie krwi .
  • Umundurowany funkcjonariusz podczas oddawania krwi.
  • Umundurowany funkcjonariusz podczas oddawania krwi.
  • Umundurowany funkcjonariusz podczas oddawania krwi.
  • Umundurowany funkcjonariusz podczas oddawania krwi.
  • Umundurowany funkcjonariusz podczas oddawania krwi.
  • Umundurowany funkcjonariusz podczas oddawania krwi.
Powrót na górę strony