Narodowe Święto Niepodległości oraz 100 –lecia służby cywilnej

W ostatni czwartek, w auli Szkoły, funkcjonariusze oraz pracownicy spotkali się na uroczystej zbiórce z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz przypadającej w tym roku 100. rocznicy uchwalenia ustawy z 17 lutego 1922 r. o państwowej służbie cywilnej.

Udział w uroczystości był potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walcząc o wolną, niepodległą Ojczyznę, poświęcili to, co najcenniejsze dla każdego człowieka. Tegoroczne obchody były również ukłonem w stronę tych, bez których funkcjonowanie Policji byłoby praktycznie niemożliwe. I mimo, że praca pracowników cywilnych jest często niedostrzegana, przez wielu określani są mianem niewidzialnego serca formacji.

Aula Szkoły, na krzesłach siedzą przybyli goście, na środku sceny elegancko ubrany mężczyzna mówi do mikrofonu, w tle prezentacja z napisem: 11 Listopada, Święto Niepodległości

Uroczysta zbiórka, po złożonym meldunku o rozpoczęciu oraz wprowadzeniu sztandaru, rozpoczęła się od wspaniałego przedstawienia przygotowanego specjalnie na zorganizowaną uroczystość. Recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek patriotycznych oraz przypomnienie historii odzyskania przez Polskę niepodległości wywołało niemałe wzruszenie wśród uczestniczących policjantów oraz pracowników cywilnych.

Ten dzień był również znakomitą okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień oraz nagród, a wśród uhonorowanych znaleźli się zarówno funkcjonariusze, jak i  pracownicy Szkoły. Pani Komendant Szkoły, insp. Beata Różniak – Krzeszewska wręczyła wyróżnienia osobom, które wzorowo wykonują obowiązki służbowe, wykazują szczególne zaangażowanie oraz prezentują godną naśladowania postawę etyczno – zawodową. Tego dnia nie zabrakło również odznaczeń związkowych, które na wniosek Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Szkole Policji w Pile przyznał Zarząd Główny.

Kierownictwo Szkoły Policji w Pile wręczające wyróżnienia nagrodzonym pracownikom.

Po części oficjalnej, wszyscy uczestniczący w uroczystości mieli okazję wysłuchać występu szkolnego zespołu Avans, składającego się ze słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, który pierwszy raz w naszej Szkole miał okazję zaprezentować przed szerszym gronem swoje umiejętności. Na sam koniec Pani Komendant Szkoły oraz Zarząd NSZZ w Szkole Policji w Pile zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek oraz kawę.

Cztery osoby na scenie, dwie kobiety śpiewając, dwóch mężczyzn gra na instrumentach.

Uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się również o godz. 16:00, 11 listopada przy pomniku na pl. Zwycięstwa w Pile. Szkołę reprezentowała Pani zastępca Komendanta insp. Agnieszka Kozłowska-Kordy oraz poczet sztandarowy w składzie: kom. Paweł Deutsch – dowódca pocztu, mł. asp. Tomasz Kłys – sztandarowy oraz podkom. Przemysław Wypuść – asystujący. 

 

WP

  • Zdjęcie przedstawiające elegancko ubranych gości siedzących na krzesłach, obok, z lewej strony, stoją trzej umundurowani funkcjonariusze ze sztandarem Szkoły Policji w Pile
  • Na scenie stoi Komendant Szkoły Policji w Pile wraz ze swoim Zastępcą obok stoi czterech wyróżnionych funkcjonariuszy
  • Na scenie stoi ośmiu wyróżnionych funkcjonariuszy
  • Komendant Szkoły Policji w Pile wraz z Przewodniczącym NSZZP przy Szkole Policji w Pile wręcza wyróżnienia czterem elegancko ubranym mężczyznom
  • W pomieszczeniu stoją elegancko ubrani goście przybyli na uroczystość, obok dowódca pocztu sztandarowego wydaje komendy
  • Na środku stoją trzy osoby, Komendant Szkoły Policji w Pile ze swoim Zastępcą oraz wyróżniony funkcjonariusz, w tle baner z logo Szkoły Policji w Pile
  • Na środku stoją trzy osoby, Komendant Szkoły Policji w Pile ze swoim Zastępcą oraz wyróżniony funkcjonariusz, w tle baner z logo Szkoły Policji w Pile
  • Na środku stoją trzy osoby, Komendant Szkoły Policji w Pile ze swoim Zastępcą oraz wyróżniony pracownik, w tle baner z logo Szkoły Policji w Pile
  • Na środku stoi Komendant Szkoły Policji w Pile wraz z zespołem muzycznym
Powrót na górę strony