Narodowe Święto Niepodległości oraz 100 –lecia służby cywilnej

W ostatni czwartek, w auli Szkoły, funkcjonariusze oraz pracownicy spotkali się na uroczystej zbiórce z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz przypadającej w tym roku 100. rocznicy uchwalenia ustawy z 17 lutego 1922 r. o państwowej służbie cywilnej.

Udział w uroczystości był potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walcząc o wolną, niepodległą Ojczyznę, poświęcili to, co najcenniejsze dla każdego człowieka. Tegoroczne obchody były również ukłonem w stronę tych, bez których funkcjonowanie Policji byłoby praktycznie niemożliwe. I mimo, że praca pracowników cywilnych jest często niedostrzegana, przez wielu określani są mianem niewidzialnego serca formacji.

Uroczysta zbiórka, po złożonym meldunku o rozpoczęciu oraz wprowadzeniu sztandaru, rozpoczęła się od wspaniałego przedstawienia przygotowanego specjalnie na zorganizowaną uroczystość. Recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek patriotycznych oraz przypomnienie historii odzyskania przez Polskę niepodległości wywołało niemałe wzruszenie wśród uczestniczących policjantów oraz pracowników cywilnych.

Ten dzień był również znakomitą okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień oraz nagród, a wśród uhonorowanych znaleźli się zarówno funkcjonariusze, jak i  pracownicy Szkoły. Pani Komendant Szkoły, insp. Beata Różniak – Krzeszewska wręczyła wyróżnienia osobom, które wzorowo wykonują obowiązki służbowe, wykazują szczególne zaangażowanie oraz prezentują godną naśladowania postawę etyczno – zawodową. Tego dnia nie zabrakło również odznaczeń związkowych, które na wniosek Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Szkole Policji w Pile przyznał Zarząd Główny.

Po części oficjalnej, wszyscy uczestniczący w uroczystości mieli okazję wysłuchać występu szkolnego zespołu Avans, składającego się ze słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, który pierwszy raz w naszej Szkole miał okazję zaprezentować przed szerszym gronem swoje umiejętności. Na sam koniec Pani Komendant Szkoły oraz Zarząd NSZZ w Szkole Policji w Pile zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek oraz kawę.

Uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się również o godz. 16:00, 11 listopada przy pomniku na pl. Zwycięstwa w Pile. Szkołę reprezentowała Pani zastępca Komendanta insp. Agnieszka Kozłowska-Kordy oraz poczet sztandarowy w składzie: kom. Paweł Deutsch – dowódca pocztu, mł. asp. Tomasz Kłys – sztandarowy oraz podkom. Przemysław Wypuść – asystujący. 

 

WP

Powrót na górę strony