HDK NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA

Do 24 grudnia potrwa krwiodawcza akcja służb mundurowych organizowana dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Przedsięwzięcie adresowane jest m.in. do pracowników i funkcjonariuszy Policji, dlatego nie mogło w nim zabraknąć naszej Szkoły!

To już XI edycja akcji NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA organizowana przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. W tym roku przedsięwzięcie również zostało objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Z tej okazji koordynator krwiodawstwa w Szkole, podkom. Grzegorz Staszczyk, przy wparciu Samorządu Słuchaczy, zaplanował 3 akcje honorowego oddawania krwi. Podczas pierwszej grupa 81 wolontariuszy – słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, kursów specjalistycznych oraz kadra dydaktyczna Szkoły oddała ponad 30 litrów krwi.

Policjantka i Policjant, siedzą obok siebie na specjalistycznych fotelach i oddają krew z uśmiechem na ustach.

Akcja przeprowadzona została wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W jej trakcie zebrano dodatkowo słodycze, które w najbliższej zaplanowanej akcji charytatywnej trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica. Jesteśmy niezmiernie dumni, że młodzi policjanci nie tylko starają się sumiennie wywiązywać z obowiązków podczas zajęć dydaktycznych, ale również dzieląc się „cząstką siebie”, ratują życie wielu ludzi.

WP

• Dwóch Policjantów, siedzi obok siebie na specjalistycznych fotelach i oddają krew.
  • Policjantka siedzi na fotelu obok mężczyzny siedzącego za biurkiem wypełniający dokumenty. W tle widać policjantów oczekujących na badanie.
  • Kilkanaście pojemników wypełnionych świeżo pobraną krwią leżą obok siebie na blacie stołu.
  • Mężczyzna w policyjnym mundurze, siedząc na fotelu oddaje krew i uśmiecha się do obiektywu.
  • Kobieta w policyjnym mundurze, siedząc na fotelu tyłem do obiektywu jest obsługiwana przez pielęgniarkę przy biurku.
  • Mężczyzna z wąsem w policyjnym mundurze, siedząc na fotelu oddaje krew.
  • Kobieta w policyjnym mundurze, siedząc na fotelu oddaje krew i uśmiecha się do obiektywu.
  • Kobieta w okularach w policyjnym mundurze, siedząc na fotelu oddaje krew i uśmiecha się do obiektywu.