Nowość wydawnicza

Na półki szkolnej biblioteki trafiła najnowsza publikacja kom. Łukasza Wiśniewskiego oraz podkom. Przemysława Wypuścia zatytułowana „Charakterystyka przestępstw określonych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Materiały zawarte w tej ponad 70-stronicowej pozycji zostały oparte na komentarzach do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii obowiązującej od dnia 7 maja 2022 r. oraz orzecznictwie w zakresie przestępstw opisanych w tym akcie prawnym. Ponadto, po raz pierwszy scharakteryzowano tu przydatność przepisów ustawy i ich praktyczne wykorzystanie w aspekcie działań zmierzających do ograniczenia sprzedaży produktów konopnych w tzw. trawomatach.

Książka na półce

Opracowanie skierowane jest do słuchaczy kursów specjalistycznych dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze i operacyjno-rozpoznawcze, a także kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej i ma na celu rozszerzenie perspektywy świadomości w zakresie przestępczości narkotykowej przy wykonywaniu czynności wykrywczych wobec innych czynów zabronionych, a także określenie wachlarza działań sprawczych, które w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii stanowią katalog czynów zabronionych.

Publikacja uzyskała akceptację Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

 

WP

Powrót na górę strony