„DZIEŃ SPORTU”

W miniony czwartek, na terenie obiektów sportowych Szkoły Policji w Pile zorganizowano „Dzień sportu”. Przedsięwzięcie było kontynuacją corocznych zmagań i rywalizacji pomiędzy słuchaczami odbywającymi szkolenia w naszej jednostce i odbyło się w ramach obchodów Święta Edukacji Narodowej.

Przywitanie przybyłych zawodników.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników oraz otwarciem zawodów w imieniu Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej przez Zastępcę Komendanta insp. Agnieszkę Kozłowską-Kordy, prezentacją uczestników, a także samych konkurencji. Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, rozwijanie aktywności sportowej, podnoszenie sprawności fizycznej policjantów, a także kształtowanie zdrowej rywalizacji zespołowej w myśl zasad fair play oraz etyki zawodowej funkcjonariuszy.

Tor przeszkód z manekinami.

Sześcioosobowe drużyny reprezentowane przez funkcjonariuszy z poszczególnych kompanii oraz kadrę Szkoły rywalizowały w czterech konkurencjach. W jak najkrótszym czasie uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód – bieg z manekinami, sztafetę z kozłowaniem w rękawicach bokserskich oraz sztafetę wahadłową w oporządzeniu OP. Na koniec zaproponowano konkurencję, która i w tym roku przyniosła najwięcej emocji – przeciąganie liny.

Mężczyzna w rękawicach bokserskich w tle publiczność oraz maskotka policyjna.

Po niełatwych zmaganiach, przy znakomitej, żywiołowo reagującej widowni, ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna kompanii 3 plutonu 4 reprezentowana przez słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego:

post. Żaneta Chmielewska

post. Beata Ignaczak

post. Wiktor Kuciński

post. Dominik Gatkowski

post. Przemysław Bytryn

post. Gabriel Gronowicz.

Przeciąganie liny

Zastępca Komendanta Szkoły wraz z przedstawicielami organizacji IPA oraz NSZZP w Szkole Policji w Pile wręczyła zwycięzcom nagrody oraz serdecznie pogratulowała wszystkim wspaniałej, zaciętej walki oraz życzyła dalszych sukcesów. Niewątpliwie tego dnia najważniejsza była dobra zabawa.

Wręczenie nagród

Wszystkim wykładowcom życzymy dużo radości i spełnienia z wykonywanej służby, cierpliwości oraz wielu sukcesów na każdej płaszczyźnie życia.

WP/MP

• Sztafeta w oporządzeniu OPP
  • Rzut piłką do kosza w rękawicach bokserskich
  • Przeciąganie liny