Zajęcia fakultatywne o broni

Od ubiegłego roku w Szkole Policji w Pile organizowane są fakultatywne, popołudniowe zajęcia skierowane głównie do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego.

Tym razem szereg ciekawych informacji na temat broni palnej krótkiej przekazał grupie kilkudziesięciu funkcjonariuszy mł. asp. Mateusz Borowski z Zakładu Prewencji i Technik Interwencji.

Zdjęcie wykonane jest w pomieszczeniu. Na zdjęciu znajduje się funkcjonariusz wyszkolenia strzeleckiego, który trzyma w ręku broń.

W trakcie zajęć poruszono zagadnienia związane z bezpieczeństwem i budową broni palnej krótkiej. Przeprowadzono pokaz bezpiecznego posługiwania się bronią w pomieszczeniach i na strzelnicy, sprawdzenia broni i przygotowania do czyszczenia, a także sposoby jej rozkładania i składania. Ponadto, omówiono oraz zaprezentowano podstawowe zacięcia broni palnej krótkiej, sposoby ich usuwania oraz przyczyny występowania.

W trakcie pokazów, uczestnicy zadawali pytania związane z nazewnictwem poszczególnych elementów broni oraz prawidłowego zachowania się z bronią w różnych miejscach.

Na zakończenie spotkania omówiono zasady egzaminu warunkującego przydział broni.

WP/ZPiTI