Pilskie Senioralia

Od uroczystego przekazania symbolicznego klucza do miasta przedstawicielom pilskich seniorów, zapoczątkowane zostały obchody „Pilskich Senioraliów”, które zaplanowano na cały miesiąc.

To okazja do zaprezentowania wielu wydarzeń dedykowanych seniorom, m.in. wystaw, wernisaży, koncertów, wykładów, zajęć sportowych, rekreacyjnych.

W atmosferze wspaniałej zabawy inaugurującej Senioralia, przy dźwiękach zespołów, przybyli na pilską wyspę mieszkańcy Piły i okolic wzięli udział w smażeniu powideł, zabawie tanecznej, a także odwiedzili stoiska, na których mogli zbadać słuch, wzrok, ciśnienie oraz uzyskać inne porady.

Wśród wspomnianych atrakcji obecne było również stoisko Szkoły Policji w Pile, na którym policyjni wykładowcy (podinsp. Michał Zielonka, asp. szt. Gerard Stankiewicz, st. asp. Zbigniew Gucze, asp. Ewa Szymańska, podkom. Małgorzata Krzyżan) zaprezentowali trzy tematyczne ekspozycje poświęcone kryminalistyce, strzelectwu i pomocy medycznej. Stoisko cieszyło się dużą popularnością. Spośród zaprezentowanych eksponatów, odwiedzający najbardziej interesowali się wyposażeniem walizki kryminalistycznej do oględzin miejsca i nowoczesnymi możliwościami techniki kryminalistycznej.

WP

• Stoisko Szkoły Policji w Pile, przy  którym obecni są funkcjonariusze Szkoły oraz mieszkańcy miasta.
  • Umundurowana funkcjonariuszka Szkoły tłumaczy działanie alkogogli mężczyźnie.
  • Umundurowana funkcjonariuszka Szkoły tłumaczy działanie alkogogli mężczyźnie.
  • Umundurowana funkcjonariuszka prezentuje  chłopcu zawartość walizki technika kryminalistyki.