Z sercem w nowy rok szkolny

Nie ma nic piękniejszego, jak inicjatywy młodych policjantów, mające na celu wspieranie innych i niesienie dobra. Dzięki wielkiemu sercu oraz uprzejmości Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, słuchacze oraz kadra Szkoły zrealizowała kolejne przedsięwzięcie.

Z propozycją koleżeńskiej zbiórki artykułów szkolnych dla Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Dzwoneczek” oraz „Zaczarowany Domek” w Jastrowiu wystąpił dowódca jednego z plutonów odbywających szkolenie zawodowe post. Tomasz Kowalczyk. Od razu do akcji włączył się samorząd szkolny słuchaczy. Zebrano wiele artykułów szkolnych i papierniczych, które niewątpliwie ułatwią rozpoczęcie roku szkolnego wychowankom wspomnianych placówek. Nowe kolorowe plecaki, piórniki, farby, kredki, zeszyty i wiele innych wywołały dużo radości wśród dzieci i młodzieży. Zakład Prewencji i Technik Interwencyjnych zadbał również o słodki poczęstunek dla wychowanków. Przekazano 80 sztuk czekolad zebranych przez słuchaczy podczas jednej z akcji honorowego krwiodawstwa.

Zebrane artykuły szkolne i słodycze zostały zawiezione do Jastrowia przez grupę słuchaczy i koordynatora zbiórki asp. Magdalenę Borowiak, młodszego wykładowcę Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Było to niewątpliwie piękne doświadczenie dla wszystkich policjantów. Przeprowadzono wiele ciekawych rozmów z dziećmi i młodzieżą, rozmawiano o pasjach i wyznaczono następne wspólne, ważne cele.

Dziękujemy wszystkich zaangażowanym w zbiórkę. Kolejny raz potwierdza się fakt, że razem możemy tak wiele.

 

ZPiTI / Magdalena Borowiak

Powrót na górę strony