Wsparcie na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach powołał Komendant Główny Policji w 1997 roku. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok potrzeb rodzin naszych niebieskich kolegów…

Celem Fundacji jest pomoc materialna wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby. Każda śmierć to tragedia osobista i materialna rodzin, które pozbawione zostały opieki, a często jedynych żywicieli. Sytuacja finansowa niektórych rodzin jest bardzo zła. Najczęściej giną młodzi wiekiem i stażem pracy policjanci. Renta przysługująca rodzinie jest zbyt niska, aby zapewnić utrzymanie dla osieroconej rodziny.

W związku ze swoim Jubileuszem 25-lecia, Fundacja zorganizowała Wirtualny Bieg Charytatywny, z którego wpływy będą w całości przeznaczone na rzecz ich podopiecznych. Bieg trwał przez 25 dni – od 25 lipca do 18 sierpnia br. Mówią, że ostatni będą pierwszymi. Nie bez kozery przedstawiciele pilskiej Szkoły Policji za realizację obrali ostatni dzień akcji. W tym dniu liczył się tylko CEL! Pomoc rodzinom policjantów, którzy odeszli wypełniając do samego końca rotę naszego ślubowania.

Ponadto, w dniach od 29 sierpnia do 1 września 2022 roku na terenie Miejskiego Obiektu Sportowego w Sulejówku odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej – EUROPA CUP 2022 im. st. sierż. Marcina Szpyruka o Puchar Komendanta Głównego Policji.

St. sierż. Marcin Szpyruk zginął tragicznie 20 sierpnia 2020 roku, kiedy przebywając na urlopie wraz z żoną i 15 miesięcznym dzieckiem zginął, ratując życie tonącej dziewczynki.

Niewątpliwie jest to pełne szlachetności przedsięwzięcie, którego celem jest chęć niesienia pomocy z jednoczesną integracją środowiska policyjnego. Turniej stanowi nieoceniony wyraz   pamięci o bohaterskim czynie tragicznie zmarłego policjanta.

W związku z brakiem możliwości włączenia się przedstawicieli naszej Szkoły do udziału
w zawodach, Pani Komendant Szkoły insp. Beata Różniak-Krzeszewska z wielką przyjemnością przekazała zestaw gadżetów z logo naszej Szkoły, które przeznaczone zostaną na cele charytatywne Fundacji.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, dzięki któremu na dziecięcych buziach, może i choć na chwilę pojawi się cudowny uśmiech.

 

 

WP/MP

Powrót na górę strony