Bo POMAGAĆ to my potrafimy….

Pilska Szkoła Policji ponownie odpowiedziała na apel i zaangażowała się w pomoc finansową na rzecz potrzebujących przedstawicieli służb mundurowych i ich rodzin. Zebrane pieniądze trafią dzisiaj w dwa miejsca.

Spotkania samorządu słuchaczy naszej Szkoły odbywają się regularnie. Jest to czas na omówienie bieżących potrzeb młodych policjantów, prowadzonych działalności i inicjatyw ich przedstawicieli. Decyzja o chęci włączenia się w koleżeńskie zbiórki zapadają niemalże od razu. Ich wielkie serca nie znają granic…

W ostatnich kilku dniach, za zgodą Pani Komendant insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej odbyły się dwie zbiórki koleżeńskie. Słuchacze szkoleń zawodowych podstawowych oraz kursów specjalistycznych nie przeszli obojętnie wobec tragedii drugiego człowieka i zaangażowali się w prowadzone akcje charytatywne.

Celem jednej z prowadzonych zbiórek było finansowe wsparcie małego Mikołaja – syna policjanta z Wodzisławia Śląskiego, który dzielnie walczy o życie. Diagnoza – SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni spowodowała rozpoczęcie dramatycznej walki z czasem o życie i najdroższy lek świata! Szansą na powrót Mikołaja do zdrowia jest jak najszybsze podanie leku, który kosztuje 10 milionów zł. Pani Komendant Szkoły przekazała również na licytację prowadzoną na ten cel zestaw gadżetów z logo naszej Szkoły. Przedmioty te zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Głównym celem drugiej inicjatywy była pomoc finansowa w specjalistycznej, bardzo kosztownej rehabilitacji Sebastiana Łukackiego - byłego żołnierza Jednostki Wojskowej FORMOZA w Gdyni, który uległ ciężkiemu wypadkowi drogowemu. Poprzez włączenie się w tę akcję chcieliśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na długotrwałą potrzebę wspierania osób, których potrzeby nie kończą się bezpośrednio po tragicznych w skutkach wydarzeniach.

Dzięki chęci włączenia się przez naszych słuchaczy w prowadzone zbiórki, już dziś na konto Fundacji trafi nasza cegiełka….A to nie koniec naszego zaangażowania. Aktualnie prowadzona jest rzeczowa zbiórka, ale o szczegółach trochę później…

Dziękujemy wszystkim, którzy okazali ogromne serce!

 

WP/MP

Powrót na górę strony