„Weekend z wojskiem”

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem podczas „długiego weekendu” odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Oczywiści nie zabrakło w nich naszej Szkoły!

Święto Wojska Polskiego to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r., zastąpione ustawą z 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny.

Delegacja służb mundurowych z wiązanką. W tle policjanci i żołnierze.

Uroczystości w Pile odbyły się 15 sierpnia. W imieniu Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej wieniec przy pomniku na pl. Zwycięstwa wraz z przedstawicielami służb mundurowych złożyła Pani Zastępca Komendanta ds. logistycznych insp. Agnieszka Kozłowska-Kordy. W obchodach uczestniczył również poczet sztandarowy naszej Szkoły  w składzie: sierż. szt. Paweł Borowczyk – dowódca pocztu, asp. Mateusz Borowski – sztandarowy, asp. szt. Tomasz Skręta – asystujący.

Nauczyciel policyjny na stoisku promocyjnym policji.

Dzień wcześniej, w niedzielę odbył się Rodzinny Piknik Wojskowy. Na tę imprezę Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile zaprosiło mieszkańców Piły i powiatu na stadion przy ul. Okrzei, który obchodzi swoje 100-lecie. Żołnierze z Polski i USA pokazali się i sprzęt, którym dysponują z najlepszej strony. Niewątpliwie wydarzenie było doskonałą okazją do promocji działalności pilskiej Szkoły Policji.

Na przygotowanym stoisku promocyjnym czekali funkcjonariusze Zakładu Prawa i Kryminalistyki oraz Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych. Policyjni nauczyciele przedstawili 3 rodzaje walizek kryminalistycznych: do oględzin, do oględzin zwłok oraz do tworzenia tzw. „pułapek kryminalistycznych”, a także zapoznali uczestników z uzbrojeniem stanowiącym wyposażenie Policji – broń palna oraz środki przymusu bezpośredniego.

(źródło zdjęć z uroczystości na pl. Zwycięstwa-  fanpage facebook Miasto Piła)

WP/ MP

• Nauczyciele Szkoły Policji w Pile z policjantami KPP Chodzieży.
  • Nauczyciel policyjny prezentuje elementy policyjnego wyposażenia.
  • Nauczyciel policyjny na stoisku promocyjnym policji prezentujący jednostki broni.
  • Nauczyciele policyjni na stoisku promocyjnym policji prezentują jednostki broni.
  • Nauczyciel policyjny, a obok niego dziewczynka z długa bronią w rękach.
  • Nauczyciel policyjny, a obok niego dwójka dzieci, w rękach trzymają tarcze z napisem policja.
  • Nauczyciel policyjny prezentujący walizki techników kryminalistyki policji.
  • Mieszkańcy Piły odwiedzający stoiska promocyjne policji.
  • Nauczyciele policyjni prezentujący wyposażenie techników kryminalistyki policji.
  • Nauczyciel policyjni prezentujący wyposażenie techników kryminalistyki policji.
  • Nauczyciel policyjny prezentujący wyposażenie techników kryminalistyki policji.