Zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego

W piątek, w auli naszej Szkoły odbyło się uroczyste zakończenie szkolenia zawodowego podstawowego. 105 nowych policjantów w najbliższym czasie postawi pierwsze kroki, najprawdopodobniej na najważniejszej w swoim życiu zawodowym drodze.

W zakończeniu kursu uczestniczyła pani Komendant Szkoły insp. Beata Różniak-Krzeszewska, Pani zastępca Komendanta ds. logistycznych insp. Agnieszka Kozłowska – Kordy oraz kierownicy komórek dydaktycznych Szkoły.

Policjanci z garnizonów kujawsko–pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego, podczas 1123 godzin lekcyjnych przygotowywani byli (teoretycznie i praktycznie) do skutecznego wykonywania podstawowych czynności służbowych, m.in. w zakresie ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczania ich miejsca, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby, ujawniania sprawców wykroczeń i przestępstw, taktyki i technik interwencyjnych, a także wyszkolenia strzeleckiego.\

Program szkolenia zawodowego podstawowego przewiduje zakończenie kursu w formie egzaminu, który jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas trwania szkolenia. Jego ukończenie pozwala na wykonywanie zadań służbowych na poziomie podstawowym w służbie prewencyjnej w komórkach organizacyjnych patrolowo – interwencyjnych i oddziałów prewencji Policji. Wszyscy doskonale sobie z nim poradzili!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WP

• Naczelnik Wydziału Szkolenia i Dowodzenia składa meldunek Pani Komendant Szkoły Policji w Pile. W tle umundurowani policjantki i policjanci.
  • Poczet Sztandarowy w umundurowaniu galowym ze Sztandarem Szkoły Policji w Pile. Policjanci będący w asyście pocztu trzymają w ręku szable.
  • Pani Komendant Szkoły Policji w Pile wraz z panią Zastępcą Komendanta Szkoły Policji w Pile oraz kadra kierownicza szkoły. Przy mównicy przemawia umundurowany policjant.
  • Pani Komendant Szkoły Policji w Pile oraz Naczelnik Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia w umundurowaniu galowym składają gratulacje absolwentom szkolenia zawodowego podstawowego.
  • Pani Komendant Szkoły Policji wręcza dokument w niebieskiej teczce umundurowanemu policjantowi.
  • Umundurowani policjanci i policjantki stoją w postawie zasadniczej. W rękach trzymają teczki koloru niebieskiego.